PIĘKNO
PŁODNOŚCI
Zaburzenia cyklu miesiaczkowego są objawem problemów zdrowotnych, nie tylko ginekologicznych, ale również endokrynologicznych, immunologicznych, stanów zapalnych jelit, zębów czy szyjki macicy i innych.
Dlatego warto zastanowić się czy mój cykl jest prawidłowy, czy miesiączka jest bezbolesna, o prawidłowej długości i intensywności, czy obserwuję wydzielinę stale czy tylko okresowo. Pamiętaj, że równa długość cyklu nie zawsze będzie oznaczać prawidłowy jego przebieg. Jest tak wiele innych sygnałów, na które warto zwrócić uwagę, a które świadczą o Twoim zdrowiu i w konsekwencji płodności.
Jeżeli coś Cię zaniepokoiło to zastanów się czy nie warto się temu przyjrzeć. Może planujesz dziecko w przyszłości, może właśnie przygotowujesz się do poczęcia, a może po prostu źle się czujesz i nie wiesz dlaczego. A Twoje ciało właśnie wysyła Ci sygnały – zaopiekuj się mną (zajrzyj tutaj Prawidłowy cykl - checklista).
Podjęcie leczenia doprowadzi Twój organizm do równowagi i dobrego samopoczucia oraz, jeżeli Wasze starania o poczęcie się przedłużają, przywróci płodność i umożliwi naturalne poczęcie.
Proces leczenia obejmuje konsultacje u różnych specjalistów, aby zaopiekować wszystkie obszary, które wymagają wsparcia i dostosowywany jest do Twojej indywidualnej sytuacji.
PLAN LECZENIA Z POWODU ZABURZEŃ PŁODNOŚCI LUB CYKLU MIESIĄCZKOWEGO
ETAP I - IDENTYFIKACJA PROBLEMU
Praca z instruktorem Modelu Creighton – nauka obserwacji cyklu kobiety – karta obserwacji jest:
podstawowym narzędziem diagnostycznym wykorzystywanym przez lekarza prowadzącego i dietetyka klinicznego oraz umożliwia monitorowanie skuteczności zaproponowanego leczenia ginekologicznego i dietetycznego,
pozwala parze na prawidłową identyfikację czasu płodnego,
pozwala zrozumieć zaburzenia cyklu towarzyszące kobiecie i aktywnie uczestniczyć parze w procesie leczenia.
Konsultacja ginekologiczna z zakresu przyczynowego leczenia niepłodności i zaburzeń cyklu miesiączkowego:
najlepiej w pierwszej fazie cyklu, krótko przed owulacją,
obejmująca kobietę i mężczyznę,
badanie USG,
wprowadzenie ukierunkowanej diagnostyki i leczenia.
Konsultacja dietetyczna wraz z planem żywieniowym obejmująca eliminację produktów zapalnych oraz suplementację niezbędnych składników odżywczych w oparciu o badania laboratoryjne oraz szczegółowy wywiad.
Konsultacja urofizjoterapeutyczna - ocena zaburzeń funkcjonalnych dna miednicy (bolesne współżycie, bolesna owulacja, zrosty wewnątmiedniczne).
Konsultacja psychologiczna – problemy w relacji małżonków/pary, wsparcie w przeżywaniu niepłodności, przygotowanie do adopcji, lęk przed poronieniem (wszystko co czujesz, że wymaga wsparcia).
ETAP II - NAPRAWIANIE PROBLEMU
ETAP III - UTRZYMANIE PRAWIDŁOWYCH CYKLI
kontynuacja obserwacji cyklu oraz stosowanie zaleconej farmakoterapii i diety,
utrzymanie prawidłowych cykli tj.:
optymalny poziom hormonów w dniu Peak+7 tj.
progesteron 18-31 ng/ml (60-100 nmol/l),
estradiol 109-283 pg/ml (400-900 pmol/l),
zadowalający obraz śluzu szyjkowego,
prawidłowy przebieg krwawienia miesiączkowego,
dobra kontrola zespołu napięcia przedmiesiączkowego,
ultrasonograficzny monitoring owulacji,
spontaniczne współżycie małżeńskie w okresie płodnym,
świadomość podlegania stresowi i umiejętność radzenia sobie z nim,
umiarkowana aktywność fizyczna.
kontrola u lekarza prowadzącego.
Proces leczenia trwa od 3 miesięcy do 2 lat. Czy dwa lata to długo? I tak i nie. Powrót do zdrowia to proces, który siłą rzeczy wymaga czasu. Identyfikacja problemów zdrowotnych powodujących niepłodność oraz ich leczenie to Wasze zdrowie, ale również zdrowie Waszych dzieci, na których poczęcie czekacie. Warto uzbroić się w cierpliwość, a my dołożymy wszelkich starań, zaangażowania i serca, aby Wam pomóc.
PIĘKNO PŁODNOŚCI
Do stworzenia strony wykorzystano kreator stron www WebWave
Agnieszka Remus
instruktor Modelu Creighton
tel. 500 165 693